Wersja oprogramowania Bitcoin SV Node w wersji 1.0.7

Bitcoin SV: koniec limitu przodków. Ale jest jeszcze kilka zmian wartych uwagi. Steve Shadders, nChain CTO, dyrektor techniczny zespołu ds. Infrastruktury Bitcoin SV (i człowiek, z którym żaden mały bloker jest skłonny debatować), zasugerował wydanie w okresie świątecznym, ale teraz nagroda jest tutaj i jest gotowa do zsynchronizowania łańcucha !

Oczywiście Shadders jest w następnym projekcie, więc możemy szczegółowo omówić obecną wersję. Shadders tweetuje Według zespołu węzłów „Aktualizacja do wersji 1.0.7 jest wydaniem beta od wersji 1.0.6”. Zatem zmiany są w większości niewielkie, ale przed aktualizacją infrastruktury krytycznej do nowej wersji należy znać ryzyko. Co się zmieniło? Zwiększono limit CPFP i przodków z 25 do 1000 transakcji.

To jest wielka zmiana! Po limicie rozmiaru bloku, limit przodka był kolejnym najtrudniejszym problemem do obejścia. Do tego tygodnia typowy użytkownik Twetch mógł nie być w stanie wchodzić w interakcje z ludźmi przez dłużej niż kilka minut, zanim przekroczy przerażającą prędkość i będzie musiał czekać na blok. To był koszmar dla wygody użytkownika! Money Button, MetaStreme i inne stworzyły obejścia tego irytującego ograniczenia, ale teraz uczciwe węzły w sieci i portfele, które obsługują, nie będą już musiały się bawić!

Dzięki temu nowemu uproszczeniu i rozszerzeniu limitów prawdopodobnie zobaczymy, jak podmioty przetwarzające transakcje szybko otwierają swoje limity, aby umożliwić tworzenie bardzo długich łańcuchów transakcji. Przy limicie 1000 przodków z niepotwierdzonej transakcji nadrzędnej, zakładając dziesięciominutowy czas blokowania, użytkownicy będą mogli wykonać więcej niż jedną transakcję na sekundę niemal w nieskończoność. To rewolucyjne i pierwsze tego typu rozwiązanie w ekonomii blockchain!

Nikt nie domyśla się, jak szybko gospodarka przyjmie nowe przypadki użycia, ale jest to jeszcze jeden cel, który należy dodać do coraz dłuższej listy powodów, dla których warto używać Bitcoin SV w biznesie. Usunięto starszy program asemblera bloków; usunięto obsługę transakcji o niskim priorytecie / bezpłatnych. W związku ze zmianą limitu przodków w BSV vs BTC, bloki w węzłach „Bitcoin” Core (BTC) dokonują pewnych zmian kolejności transakcji ze względu na ograniczoną przestrzeń bloków.

Górnicy BTC chcą mieć pewność, że wybiorą najbardziej dochodowe transakcje, jednocześnie będąc w stanie wypchnąć transakcje o niższych opłatach w mempool, koncentrując się na zyskach. Bez limitu rozmiaru bloku i bez limitu przodków takie dostosowywanie jest niepotrzebne, a zatem można uzyskać pewną wydajność za pomocą kodu, przycinając go z powrotem. Krótko mówiąc, mniej funkcji = większa wydajność w nowej wersji węzła BSV!

Refaktoryzacja CoinView Trochę więcej utrzymania domu związanego ze zmianą limitu przodków. Ponieważ stosunek mempool do dłuższych limitów łańcuchów uległ zmianie, to również zostało uproszczone. „CoinView” wymagało niewielkich zmian w stosunku do poprzednich wersji. Ulepszenia P2P Zwykle, z naciskiem na funkcjonalność peer-to-peer, wprowadzono pewne drobne zmiany z powodu zmiany limitów przodków. Ponieważ ta wersja jest aktualizacją beta z wersji 1.0.6, zainteresowane strony powinny zobaczyć duże kroki w funkcjonalności P2P z „Kanałami SPV” i najnowszą wersją mAPI, które zostały szczegółowo omówione tutaj.

Zapytaliśmy Shaddersa, czy mógłby naświetlić ulepszenia, aby upewnić się, że nic ważnego nie zostało przyćmione przez wiadomości o limitach przodków, i dobrze, że zapytaliśmy: Poprawki P2P są w rzeczywistości dość duże! Możemy teraz otwierać wiele połączeń między peerami. Wcześniej były podzielone na kanał „sterujący” i kanał „danych”. Ogólna idea jest taka, że ​​jeśli wyślesz duży komunikat Tx w kolejce do wysłania przez połączenie, mogą one zablokować inne komunikaty o wyższym priorytecie (np. Ogłoszenia blokowe), dopóki komunikaty tx nie wyczyszczą kolejki. Oddzielając kanał sterowania od kanału danych, szybko otrzymujemy komunikaty priorytetowe i znacznie poprawiamy wydajność, z jaką węzły mogą synchronizować się w środowiskach o dużej przepustowości. Wraz z nową wydajnością otwierają się nowe możliwości rynkowe. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie nowe ekscytujące zastosowania przyniosą ta ważna aktualizacja węzła SV.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/the-bitcoin-sv-node-software-releases-v1-0-7/


Author: BitcoinSV.pl
CEO