Teoria Bitcoin: Craig Wright wyjaśnia, co się dzieje z tymi roszczeniami dotyczącymi praw autorskich

Będziesz chciał obejrzeć najnowszy odcinek „Teorii Bitcoina”, ponieważ jest on szczególnie aktualny – twórca Bitcoin, dr Craig S. Wright i Ryan X. Charles z Fabriika, rozmawiają o lawinie roszczeń dotyczących praw autorskich dr Wrighta wobec projektów związanych z BTC. To jeden z pierwszych razy, kiedy mówił obszernie o tym, dlaczego tak się dzieje i jak zawsze ma dużo do powiedzenia.

To dyskusja pełna ostrzeżeń: dla inwestorów BTC, programistów, powiązanych projektów i tych, którzy oferują im swoje wsparcie. „Widzę, że nie da się obejść tej gigantycznej katastrofy w świecie finansów” – mówi Charles, dodając, że uważa, że ​​wielu przedstawicieli branży aktywów cyfrowych myśli tylko o krótkoterminowych zyskach, nie zastanawiając się nad szczegółami. „Moje plany dotyczą najbliższych 30 lat” – odpowiada Wright.

Zapytany o Square, po raz kolejny celuje w Dolinę Krzemową i jej standardy etyczne. Tak zwana „gospodarka gigów” ma na celu outsourcing całej pracy – a wraz z nią odpowiedzialności, ryzyka i odpowiedzialności prawnej – niezależnym stronom trzecim. Sugeruje, że prawdziwym motywem nie jest zmiana pracy, ale coś bardziej cynicznego.

Dr Wright mówi, że w szczególności Square nie jest zainteresowane wspieraniem Bitcoin, ale szuka czegoś, co można by wykorzystać do rozliczeń zamiast SWIFT i chętnie przekazuje całą odpowiedzialność niezależnemu zespołowi wykonawców blockchain. To są ludzie, którzy będą mieli największe kłopoty. Charles w ostatnich odcinkach coraz częściej przejmował rolę orędownika diabła, pozwalając dr Wrightowi odpowiedzieć na niektóre z najbardziej żarliwej krytyki, z jaką się spotyka.

Pogląd Wrighta na temat Bitcoina może być słuszny, ale zdecydowanie jest to pogląd „mniejszościowy” – podkreśla. Zmiana opinii wszystkich będzie trudnym wyzwaniem. Dlatego tak ważne jest ustalenie, czym jest „prawdziwy” Bitcoin i kto może określić, w jaki sposób jest używany, kto jest właścicielem bazy danych transakcji i ostatecznie, czyja opinia ma największe znaczenie. Dr Wright nie kocha Jacka Dorseya (prezesa Twittera i współzałożyciela Square). Mówi, że BTC ma taki wizerunek / akceptację, jakie ma dzięki promowaniu go przez duże firmy z Doliny Krzemowej i uciszaniu sprzeciwu. Ich całkowita kontrola nad dyskursem publicznym, oficjalnymi narracjami i dostępem do informacji jest bardziej „anty-wiadomości” niż wiadomości, w czym tak naprawdę leży ich siła.

Istnieją również poważne konsekwencje finansowe (wspieranie BTC), mówi dr Wright. Kiedy wydał Bitcoin w 2009 roku, miał wartość zero. Zasób BTC „zrzucony z powietrza” – uruchomiony w sierpniu 2017 r., Kiedy łańcuch akceptujący transakcje z oddzielnym świadkiem, oddzielony od pierwotnych zasad protokołu – jest legalnie tokenem „zrzutem z powietrza”.

Ponieważ Bitcoin w sierpniu 2017 r. Miał wartość jednostkową około 4000 USD i kapitalizację rynkową w dziesiątkach miliardów, ma kilka dodatkowych zobowiązań. Niewiele osób rozważa ten potencjalny wynik… ale powinni.

Ostrzegł również ludzi, którzy teraz rejestrują własne prawa autorskie do białej księgi Bitcoin, sugerując, że publiczne popełnienie oszustwa na platformie rządowej jest złym pomysłem. Być może myślą, że to żart lub robią coś dobrego, mówi Wright. W branży jest wielu ludzi mających dobre intencje, ale ignorantów. I nie powinni go winić za wskazanie realiów, przed którymi stoją, mówi. „Naprawdę sprowadza się to do tego, że… ludzie widzą pieniądze i nie chcą o tym myśleć. Siedzą tam i mówią „tak to działa, dlaczego? Ponieważ mi powiedziano. Ponieważ moneta idzie w górę ”. I boją się, że to się zmieni. Zarabiam pieniądze… nie kołysaj łodzią.

Ale łódź będzie kołysana. A jeśli ja tego nie zrobię, zrobi to ktoś inny ”. Nie lubi podejmować działań, które podejmuje, ale jest to konieczne: „Jeśli mam to zrobić, aby udowodnić, że mam rację, zrobię to”. To odcinek „Teorii Bitcoina” pełen ostrzeżeń i wyjaśnień. Właściwie ze wszystkich dyskusji w tej serii jest to prawdopodobnie ta, którą powinni oglądać nawet przeciwnicy BSV… i wziąć pod uwagę.

Bitcoin, jego twórca i jego 12-letnia historia to o wiele więcej, niż większość przypuszcza. Dobrze jest wiedzieć, co znajduje się pomiędzy tymi wszystkimi lukami w wiedzy.

https://twitter.com/theoryofbitcoin/status/1353843569572777984?s=20

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/theory-of-bitcoin-craig-wright-explains-whats-going-on-with-those-copyright-claims/


Author: BitcoinSV.pl
CEO