Przestępczość w walucie cyfrowej spadła o 83% w 2020 r., Ale liczba ataków ransomware wzrosła o 311%

Według nowego raportu firmy Chainalysis, firmy analitycznej Chainalysis, przestępstwa związane z walutami cyfrowymi drastycznie spadły. Jednak w szokującym momencie ataki ransomware miały swój największy jak dotąd rok, potrojenie nastąpiło w 2020 r., Ponieważ cyberprzestępcy wykorzystali wzrost stylu życia związanego z pracą w domu.

Raport ujawnił, że nielegalna działalność stanowiła tylko 0,34% całej aktywności cyfrowej waluty, czyli około 10 miliardów dolarów. Był to ogromny spadek w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy stanowił niepokojący 2,1%, czyli 21,4 miliardów dolarów transferów.

Chainalysis uważa, że ​​wzrost ogólnej aktywności gospodarczej w 2020 r. Był głównym czynnikiem spadku. W 2020 r. Na wykresach nielegalnej działalności nadal dominowały oszustwa, stanowiące ponad połowę wszystkich środków otrzymywanych przez przestępców. Jednak odnotowano 72% spadek rok do roku, co wskazuje, że zwiększona świadomość i nadzór rządowy stopniowo eliminują oszustów z branży.

Rynki Darknet stanowiły drugi co do wielkości udział, odnotowując 29% wzrost. Analiza Chainalysis wykazała, że ​​ataki ransomware miały swój największy jak dotąd rok w 2020 r. Kim Grauer, szef badań w nowojorskiej firmie skomentował CNBC: „Zauważyliśmy znaczny spadek udziału w ogólnej działalności związanej z nielegalnymi podmiotami. Mimo to oprogramowanie ransomware było zdecydowanie największą kategorią pod względem wzrostu aktywności i obserwujemy najwyższy w historii poziom aktywności na rynku ciemnej sieci ”. Ta kategoria stanowiła 350 milionów dolarów, czyli zaledwie 7% wszystkich funduszy, które przestępcy otrzymali w zeszłym roku. Był to jednak wzrost o 311% w porównaniu z danymi z 2019 r. „Żadna inna kategoria przestępstw opartych na kryptowalutach nie wzrosła tak dramatycznie w 2020 r., Ponieważ środki pracy w domu zainicjowane przez Covid otworzyły nowe luki w zabezpieczeniach dla wielu organizacji” – zauważono w raporcie.

Co jeszcze bardziej niepokojące, Chainalysis wskazało, że ataki ransomware są znacznie zaniżone. Uważa, że liczba ta prawdopodobnie wzrośnie, gdy firma zidentyfikuje więcej adresów powiązanych z różnymi odmianami złośliwego oprogramowania. Poza liczbami, oprogramowanie ransomware jest również bardziej destrukcyjne, ponieważ może sparaliżować firmy i rządy.

Biorąc to wszystko pod uwagę, firma szacuje, że całkowite straty spowodowane oprogramowaniem ransomware mogą przekroczyć 20 miliardów dolarów w 2020 roku. Inne kategorie, które otrzymały znaczne ilości nielegalnych walut cyfrowych, obejmowały skradzione fundusze, finansowanie terroryzmu, terroryzm krajowy i uchylanie się od sankcji. Raport pojawia się, gdy Janet Yellen obejmuje stanowisko sekretarza skarbu USA.

Była przewodnicząca Rezerwy Federalnej wyraziła zaniepokojenie wykorzystaniem walut cyfrowych w nielegalnych działaniach podczas niedawnego przesłuchania w sprawie nominacji. Jednak zobowiązała się do współpracy z innymi organami regulacyjnymi w celu wspierania przyjęcia walut cyfrowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/digital-currency-crime-reduced-by-83-in-2020-but-ransomware-attacks-up-311/


Author: BitcoinSV.pl
CEO