Oszuści zajmujący się BTC dostają 6 miesięcy więzienia za ponad 20 milionowe oszustwo

Mężczyzna, który rzekomo oszukał emitentów pierwszej oferty monet (ICO), został skazany na sześć miesięcy więzienia przez amerykański sąd. Jerry Ji Guo rzekomo oszukał swoich klientów w walutach cyfrowych o wartości ponad 20 milionów dolarów. 33-latek przyznał się do jednego oszustwa elektronicznego w sierpniu 2019 roku. Przyznał się, że udawał konsultanta ICO u szczytu szaleństwa ICO w 2017 roku.

Obiecał, że będzie świadczył usługi marketingowe i reklamowe dla swoich klientów. Jednak zgodnie z komunikatem prasowym Departamentu Sprawiedliwości nigdy nie wykonywał żadnej z usług, za które otrzymał wynagrodzenie. Zamiast tego oszukał wielu klientów i sprzeniewierzył ich gotówkę i waluty cyfrowe. Federalna ława przysięgłych oskarżyło Guo 15 listopada 2018 r., Oskarżając go o osiem zarzutów oszustwa elektronicznego. Mieszkaniec San Francisco przyznał się do jednego zarzutu, a reszta została oddalona.

Jednym z głównych powodów zwolnienia i łagodnego wyroku jest współpraca Guo z rządem. Departament Sprawiedliwości ujawnił, że pomagał rządowi w identyfikacji i zwracaniu nielegalnie zdobytego mienia w procesie przepadku. Proces rozpoczął się w listopadzie 2019 r., Kiedy rząd uzyskał ostateczny nakaz przepadku w lutym ubiegłego roku. „W związku z tym rząd jest teraz w stanie zwrócić skradzioną własność ofiarom” – stwierdził Departament Sprawiedliwości. Departament Sprawiedliwości wykorzysta proces przywracania ofiar, aby zwrócić skradzioną własność ofiarom Guo. Północny Okręg Kalifornii nakazał Guo zapłacić 4 392 636,14 dolarów tytułem zadośćuczynienia, oprócz wyroku na sześć miesięcy pozbawienia wolności. Musi również odbyć trzyletnie nadzorowane zwolnienie. Agent specjalny FBI Craig Fair ostrzegł opinię publiczną przed myśleniem, że waluty cyfrowe są poza zasięgiem organów ścigania. Chociaż mogą być trudniejsze do wyśledzenia, istnieją narzędzia zapewniające, że użytkownicy waluty cyfrowej zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje działania, stwierdził.

Prawnik USA David Anderson dodał: „Niektórzy przestępcy błędnie uważają, że kryptowaluta jest poza zasięgiem organów ścigania. Ten przypadek pokazuje, że możemy wykorzystać przepadek w celu zrekompensowania ofiarom oszustwa, nawet jeśli w oszustwie używana jest kryptowaluta ”.

W ostatnich miesiącach organy ścigania zintensyfikowały walkę z nielegalnym użyciem cyfrowej waluty. W Stanach Zjednoczonych operator oszustów o wartości 147 milionów dolarów dostał niedawno 10 lat za kratkami. W Indiach policja aresztowała operatora oszustwa związanego z cyfrową walutą o wartości 340 000 dolarów na początku tego miesiąca.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/digital-currency-scammer-gets-6-months-in-jail-over-20m-fraud/


Author: BitcoinSV.pl
CEO