Craig Wright: Lockdown, Shakespeare i jak Bitcoin mógł być częścią Microsoftu

Craig Wright jest sceptykiem blokowania. Maski i polityka izolacji „nie mają znaczenia” – mówi. Dr Wright, główny naukowiec w nChain, mówi, że studiował epidemiologię i jest przekonany, że pomimo pozorów i twierdzeń rządowych wskaźniki zgonów nie są gorsze niż zwykle, ponieważ „wszystko inne spadło do liczby zgonów z powodu COVID”. Sam chorował „miesiące temu” i traktuje to doświadczenie jako „okropne na jeden dzień”.

Mówi, że rzeczywiste szkody spowodowane reakcją rządu na pandemię są długoterminowe. Zakłócenia w handlu dotykają kraje rozwijające się: „Jeśli spojrzeć na ludzi na Sri Lance, którzy nie są karmieni, wzrost ubóstwa w krajach afrykańskich, wzrost ubóstwa w Bangladeszu itp., Widzimy osoby, które teraz są marginalizowane i wpychane w ubóstwo po raz pierwszy od dłuższego czasu. Świat znacznie odchodzi od ubóstwa przez ostatnie 20 lat, aż do COVID… Każda osoba, którą wpychasz w ubóstwo, zwiększa globalną śmiertelność ”.

Jako pseudonimowy wynalazca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, dr Wright jest również sceptyczny co do niedawnej dramatycznej zmienności cen BTC, odrzucając ją jako „czystą manipulację”. Mówi, że zmiana ceny złota w takim samym stopniu wymagałaby tysiąckrotności wpływów walutowych obserwowanych na rynku kryptowalut.

W przypadku BTC „mamy bardzo mały rynek i łatwo można nim manipulować”. Dr Wright mówił w obszernym wywiadzie dla podcastu CoinGeek Conversations.

Spoglądając wstecz na wczesne dni Bitcoina, powiedział, że mniej więcej w czasie, gdy opublikował Białą Księgę Bitcoin w październiku 2008 roku, właśnie wrócił do Australii z podróży do siedziby Microsoft w Seattle, gdzie omawiał możliwą rolę w Wyszukiwarka Bing i zespół ds. Oszustw związanych z kliknięciami.

Kryzys finansowy w 2008 r. Położył kres wszystkim planowanym zatrudnienia w firmie Microsoft, więc nic nie dało, ale powiedział: „Miałem mnóstwo pomysłów, których częścią byłby Bitcoin”. Chciał, aby Microsoft wprowadził Internet oparty na Bitcoin jako konkurenta modelu opartego na reklamach: „Pomyślałem raczej, niż sposób, w jaki Google robi rzeczy, gdyby mogli wdrożyć mikropłatności i tak to wszystko funkcjonować, znacznie bardziej efektywna metodologia ”.

Czy więc żałuje, że nie mógł rozwijać Bitcoin w firmie Microsoft? Wright mówi, że osobiście przyniósłby mu korzyści pod względem zasobów i wynagrodzenia, ale byłoby to „łatwe życie w porównaniu z czymś lepszym, ale trudniejszym”. Mniej więcej w tym czasie Wright napisał esej w ramach tego, co nazywa okresem „autorefleksji” w swoim życiu. Sisyphus Impenitent, opublikowany tylko w zeszłym roku, odnosi się do greckiego mitu o Syzyfie, który został ukarany przez Zeusa za próbę przeciwstawienia się śmierci, zmuszając go do pchania skały pod górę, tylko po to, aby zawsze staczał się z powrotem na dno. Dla Wrighta był to sposób na zbadanie osobistych presji: „Wojownik. Ojciec. Mąż. Trylogia konkurencyjnych akcentów ”. Bardziej oceniał siebie jako wojownika i męża niż ojca.

Wright jest znany z długiej listy kwalifikacji akademickich i zamiłowania do zdobywania kolejnych. Odniósł się na przykład do eseju, który napisał w ramach Masters in English Literature, o jednym z sonetów Szekspira, w którym spekuluje na temat relacji wiersza do Elżbiety I i współczesnych wydarzeń historycznych. W poprzednim wywiadzie powiedział, że studiuje jednocześnie na 25 stopniach. Teraz mówi, że skończył niektóre z nich, ale w zeszłym roku przeczytał 2400 książek. To daje średnio sześć i pół dziennie. Zapytany, jak to możliwe, odpowiada: „Czytam bardzo szybko” i „niektóre książki są mniejsze od innych”. Wygląda na to, że dostarcza informacji równie obficie, jak je przyswaja: mówi, że Grammarly mówi mu, że napisał prawie 3 miliony słów w ciągu 12 miesięcy do lutego.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/craig-wright-lockdown-shakespeare-and-how-bitcoin-could-have-been-part-of-microsoft-video/


Author: BitcoinSV.pl
CEO