Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

19 kwietnia 2021

9000 transakcji na sekundę: Bitcoin SV osiąga nowy rekord

LONDYN , 28 stycznia 2021 r. / PRNewswire / – Sieć testowa skalowania Bitcoin SV (BSV) (STN) osiągnęła w tym tygodniu nowy rekord, przetwarzając ponad 9000 transakcji na sekundę w jednym punkcie 26 stycznia . Jego poprzedni rekord wynosił ~ 6500 tps w grudniu 2019 roku . Pomimo tego, że jest siecią testową, STN dzieli większość swoich możliwości technicznych z siecią główną BSV – po raz kolejny obalając pogląd, że  Bitcoin  nie może skalować się w łańcuchu.

Aby spojrzeć na to z perspektywy, sieć BTC (którą wielu wciąż błędnie nazywa „Bitcoin”) ogranicza rozmiary bloków do 1-4 MB, pozwalając na maksymalnie 7 transakcji na sekundę (to bardziej jak 3-4). To nie siedem tysięcy… ale siedem. Żaden   zasób blockchain nie ma nadziei na wykorzystanie go jako światowej waluty, globalnej warstwy rozliczeń płatności lub do codziennych płatności przy tak niskiej przepustowości, a wysłanie pojedynczej transakcji BTC o dowolnej kwocie może kosztować ponad 10, a nawet 20 USD .

W jaki sposób sieć testowa skalowania osiągnęła nowy rekord

Menedżer operacyjny STN  Brad Kristensen  powiedział CoinGeek, że jego zespół uważa, że ​​ponad 2000 tps jest do utrzymania na STN, biorąc pod uwagę zebrane przez nich dane. Niedawno zaobserwowali średnio około 1,9 ktps (lub 1900 tps) w ciągu ośmiu godzin. Możesz samodzielnie monitorować statystyki STN  na tej stronie .

„Mamy kilka pomysłów na dalsze zwiększenie tego bez zmian w kodzie, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, wykonując więcej testów” – powiedział Kristensen.

Jakie ulepszenia wprowadzono w STN od czasu ustanowienia ostatniego rekordu? Sieć jest teraz w czwartej iteracji (aka v4, działającej od listopada 2020 r. ) I działa w wersji oprogramowania 1.0.7. Poprzednie 6,4 kt / s wystąpiło na STN v2.

Jakie ulepszenia wprowadzono od tamtego czasu w STN, aby zwiększyć przepustowość? Kristensen powiedział:

„Poprawa wydajności w wersji 1.0.7 odegrała tu dużą rolę. Troska i poświęcenie zespołu węzłów SV nie mają sobie równych. Wydaje się, że lepsza obsługa transakcji łańcuchowych przynosi korzyści. Nadal chcemy pobawić się tutaj trochę więcej , przy czym ostatnio zwiększono domyślną obsługę łańcuchów o wartości 1000 ”.

„Mamy wiele poziomów do przetestowania, aby znaleźć optymalną przepustowość, zakładając, że naszym jedynym celem jest pogoń za szczytowymi wartościami tps. Jednak wydaje mi się, że trwały kurs jest ważniejszy i tam, gdzie jest prawdziwa moc BitCoin. mamy nadzieję, że w nadchodzącym roku będziemy kontynuować powtarzalne zyski ”- dodał.

Sieć główna BSV ma również pojemność

Kristensen dodał, że ważne jest, aby pamiętać, że sieć BSV ma już możliwości obsługi podobnych wolumenów transakcji, ale obecnie nie ma na nią popytu. Jednak celem STN zawsze była próba odzwierciedlenia sieci głównej tak blisko, jak to możliwe, tylko na większą skalę.

Czy było coś specjalnego w transakcjach w rekordowym okresie szczytu w tym tygodniu? Kristensen powiedział, że jest to spowodowane wieloma czynnikami:

„Są to przeważnie transakcje„ standardowe ”, jednak niedawne testy obejmowały zwiększanie długości łańcuchów. Zaczynając od 2, potem 12, przechodząc do 25 i dalej… Oznacza to, że przy łańcuchach 12, jeśli wygenerujemy milion UTXO, każdy z nich miliona będzie miało 12 dzieci itd. Używamy również nowej metody RPC ulepszonej w wersji 1.0.7 do obsługi transakcji masowych, funkcji, z której górnicy bez wątpienia będą korzystać w przypadku klientów, z którymi mają bezpośrednie umowy, oraz transakcji, sieci przez Merchant API. ”

Celem STN zawsze była próba odzwierciedlenia mainnet jak najbliżej, tylko na większą skalę. Mając to na uwadze, mainnet ma już taką pojemność, brakuje jej tylko wolumenu.

Wraz z pojawieniem się większej liczby projektów big data w 2021 roku w celu przetestowania ich ograniczeń za pomocą  nanotransakcji , a zespół węzłów Bitcoin SV jest dostępny, aby pomóc nowym projektom, które chcą przetwarzać duże ilości danych w łańcuchu bloków, który faktycznie się skaluje. Kristensen powiedział, że teraz wyzwaniem jest przyciągnięcie większej liczby użytkowników z sektora korporacyjnego.

„STN jest naszym poligonem doświadczalnym, wiemy, że mainnet mógłby to zrobić, ponieważ STN może. To zależy od górników, aby byli gotowi na przyjęcie Bitcoina w skali przedsiębiorstwa, kiedy nadejdzie taki wolumen. Mamy nadzieję, że STN nie tylko może pokazać, że może być zrobione, ale także w razie potrzeby zaoferować wskazówki górnikom wychodzącym z łańcuchów o dużej skali. “

Autor : BitcoinSV.pl

Źródła : https://finance.yahoo.com/news/9-000-transactions-per-second-160000911.html