Manipulacje na rynku od 2017 #SAGA część 1 Tether 2017-2018

Stablecoin Tether spadł poniżej swojego stosunku 1: 1 do dolara amerykańskiego po roku niepewności co do rezerw walutowych.

Tether , kryptowaluta, która od dawna stanowi punkt sporny w społeczności , najwyraźniej została podwyższona w stosunku do dolara amerykańskiego .

Stablecoin , na podstawie tego samego opisu, został przeliczony na dolary w stosunku 1: 1. Mówiąc najprościej, każdy wybity tether musiał być zabezpieczony dolarem amerykańskim.

Wydaje się, że obawy dotyczące ważności rezerw Tether w walucie fiducjarnej odpowiadającej ilości tokenów będącej w obiegu odbiły się na tym, że mają swoje żniwo. 15 października 2018 r. kryptowaluta spadła poniżej poziomu 1 USD w wyniku fali negatywnych nastrojów, które doprowadziły do ​​pozornej wyprzedaży tokenów Tether.

Innym czynnikiem, który mógł wpłynąć na spadek wartości Tether był raport z początku miesiąca, w którym stwierdzono, że zarówno Tether, jak i Bitfinex , giełda odpowiedzialna za wydawanie tokenów, rozstały się z Noble Bankiem w Puerto Rico .

Następnie Bitfinex czasowo zawieszające depozyty druku fiat – bez konkretnego powodu dla danej decyzji. Możliwe, że zamknięcie konta bankowego w Portoryko zaostrzyło sytuację.

Według danych CoinMarketCap, Tether nadal kosztuje poniżej 1 USD .

Historia Tether

Tether, jak wiadomo dzisiaj, został uruchomiony w listopadzie 2014 r. , Po przemianowaniu go z oryginalnego projektu Realcoin .

Projekt został początkowo założony przez dyrektora Fundacji Bitcoin Brocka Pierce’a, wraz z inżynierem oprogramowania Craigiem Sellarsem i przedsiębiorcą Reeve Collinsem. Startup RealCoin położył podwaliny pod działalność Tether przed zmianą nazwy.

Założenie kryptowaluty było proste, aby zapewnić token użytkowy, który reprezentowałby niektóre waluty fiducjarne w stosunku 1: 1, z korzyściami płynącymi z płatności transgranicznych ułatwionych dzięki technologii blockchain .

Kryptowaluta została zbudowana i obsługiwana przy użyciu platformy OmniLayer, warstwy oprogramowania zbudowanej na protokole Bitcoin. Dlatego za każdym razem, gdy wydawano nowe tokeny Tether, można je było śledzić na platformie, umożliwiając szerszej społeczności kryptowalut śledzenie liczby wydanych nowych Tetherów.

Tether i Bitfinex

Tether miał interesujący związek z platformą wymiany Bitfinex z Hongkongu . Giełda włączyła Tether do swojej działalności w styczniu 2015 r., Ale w ciągu ostatnich kilku lat stosunki te były przedmiotem intensywnej kontroli.

Według oficjalnej strony internetowej Tether , firma ma to samo przywództwo co Bitfinex. JL van der Velde jest prezesem obu firm, a Giancarlo Devasini jest również głównym operatorem finansowym obu operacji.

Głównym tego powodem były skoki wartości Bitcoinów i innych kryptowalut po okresowej emisji nowych tokenów Tether. Krytycy twierdzą, że nowo wybite tokeny były używane do wspierania lub manipulowania wartością innych kryptowalut.

Chociaż nie ma nic, co mogłoby powstrzymać ludzi przed kupowaniem Bitcoinów za waluty fiducjarne lub różne kryptowaluty na wielu giełdach, korzystanie z Tether w tym celu jest niepokojące z jednego głównego powodu.

Od samego początku Tether zapewniał, że zawsze ma niezbędne rezerwy fiducjarne, aby wesprzeć wszystkie krążące tokeny na rynku. Witryna zapewnia nawet rejestr tokenów Tether w czasie rzeczywistym w połączeniu z ich podstawową rezerwą pieniężną.

Jednak nie było twierdzi , że nie wszystkie żetony Tether, które zostały wydane, niezbędną rezerwę fiat waluta jego kopię zapasową.

Brak oficjalnego audytu

Chociaż bilans Tether na swojej stronie internetowej twierdzi, że zapewnia przejrzyste odzwierciedlenie jego kont, Tether nie zakończył audytu swoich kont przez stronę trzecią – co zostało obiecane w 2017 roku.

Społeczność kryptowalut zaczęła wywierać presję na firmę, aby przeprowadziła pełny audyt, aby rozwiać obawy o niewystarczające rezerwy gotówkowe do liczby tokenów Tether. W tym celu Tether nabył usługi Friedman LLP w celu przeprowadzenia krótkiego przeglądu sald swoich rachunków.

Następnie firma opublikowała notatkę z krótkim raportem Friedmana LLP z relacjami firmy – w nadziei na złagodzenie obaw różnych stron w Internecie:

„Mamy nadzieję, że społeczność rozważy załączone memorandum za to, czym jest: w dobrej wierze w naszym imieniu, aby zapewnić tymczasową analizę naszej pozycji gotówkowej oraz naszych wyemitowanych i zaległych tokenów, w ramach ciągłych wysiłków na rzecz dalszej profesjonalizacji mechanizmów przejrzystości Tether Limited. ”

Gdy różne opinie pojawiły się publicznie, Bitfinex ostatecznie zagroził podjęciem kroków prawnych przeciwko stronom, które kwestionowały autentyczność ich operacji w listopadzie 2017 roku.

Zarówno Bitfinex, jak i Tether otrzymały następnie wezwania rządowe w grudniu 2017 r. Od Commodity Futures Trading Commission ( CFTC ) w odpowiedzi na obawy zgłoszone pod koniec roku.

Z mocną presją, Tether odmówił stanowczo Friedman`owi przeprowadzenia pełnego badania w styczniu 2018 roku, ale mniej niż miesiąc do procesu, Tether zatrzymał proces audytu, twierdząc, że nie zostaną zakończone w rozsądnym terminie, zgodnie do Bloomberga :

„Biorąc pod uwagę potwornie szczegółowe procedury, które Friedman przeprowadził dla stosunkowo prostego bilansu Tether, stało się jasne, że audyt byłby nieosiągalny w rozsądnych ramach czasowych”.

Sprzeczne raporty

Po rozwiązaniu relacji między Tether i Friedman LLP Bitmex opublikował raport, w którym spekulowano, że Tether ma niezbędne rezerwy gotówkowe na koncie bankowym w Puerto Rico .

Chociaż ten raport mógł wyjaśnić pewne obawy dotyczące zasadności twierdzeń Tethera, artykuł badawczy opublikowany w czerwcu z University of Texas obwinił Tether za manipulację cenami Bitcoin w 2017 roku.

Wykorzystując algorytmy do analizy danych rynkowych, w raporcie stwierdzono, że zakupy za pomocą Tether zostały zaplanowane w czasie po spadkach na rynkach kryptowalut, które spowodowały wzrost cen wartości Bitcoin.

W tym samym miesiącu firma prawnicza w USA opublikowała raport stwierdzający, że Tether faktycznie ma wystarczającą rezerwę waluty fiducjarnej, aby zabezpieczać tokeny w obiegu. Kancelaria Freeh Sporkin & Sullivan LLP miała dostęp do dwóch rachunków bankowych Tether w celu ujawnienia swoich ustaleń – które nie były oficjalnym audytem.

W odpowiedzi na raport, główny radca prawny Tether, Stuart Hoegner, powiedział Bloombergowi, że główne firmy księgowe nie będą przeprowadzać oficjalnych audytów firm pracujących z kryptowalutami:

„Najważniejsze jest to, że audytu nie można uzyskać […] Cztery wielkie firmy są przekleństwem tego poziomu ryzyka. Poszliśmy na to, co uważamy za najlepszą rzecz ”.

New Tether jest bity przez cały 2018 rok

Pomimo całej tej uwagi mediów, według danych Omni Explorer tokeny Tether były nadal wydawane przez cały rok .

Wprowadzono głównych konkurentów stablecoinów

Podczas gdy Tether od dawna był okrzyknięty oryginalnym stablecoinem powiązanym z dolarem amerykańskim, jego duopol z TrueUSD został zakłócony przez zatwierdzenie dwóch nowych stablecoinów powiązanych z dolarem.

We wrześniu Paxos i Gemini wprowadziły na rynek dwa nowe stablecoiny zwane dolarem Gemini (GUSD) i Paxos Standard (PAX), które są wspierane przez dolara amerykańskiego w stosunku 1: 1.

Oba stablecoiny są oparte na łańcuchu blokowym Ethereum przy użyciu standardów tokenów ERC-20 , co zapewnia również pełną przejrzystość tych monet, ponieważ Ethereum może zweryfikować inteligentny kontrakt obu tokenów ERC-20.

Powinno to również wykluczyć potrzebę korzystania z zewnętrznych dostawców usług i giełd w celu dokonywania transakcji za pomocą tych stablecoinów.

Społeczność Crypto chce przejrzystości

Nadrzędnym tematem sagi Tether był brak godnej zaufania przejrzystości, jeśli chodzi o niezbędne rezerwy pieniądza fiducjarnego do zabezpieczenia nowo wybitych monet.

Do tej pory Tether nie przeprowadził ani nie wydał oficjalnego audytu swoich kont przez stronę trzecią. Podczas gdy społeczność chciałaby dać im powód do wątpliwości, na tokeny Tether wydano setki milionów dolarów, co wymaga przejrzystego i wiarygodnego audytu.

Gdyby firma przeprowadziła ten proces, bez względu na koszty i w określonych ramach czasowych, wszystkie obawy mogłyby zostać rozwiane. Niespełnienie tego warunku doprowadziło do poważnej niepewności, której konsekwencje są widoczne w aktualnej wycenie tokenów Tether.

Wprowadzenie nowych stablecoinów przez renomowanych dostawców usług może stanowić realną alternatywę dla Tether. Firma wywiera silną presję, aby udowodnić, że prowadzi przejrzystą działalność.

Zadada obowiązująca w ekosystemie BTC i generująca ruchy na kursie BTC w jednym obrazku ,co w kolejnych artykułach udowodnię bez większego kłopotu

Autor : bitup BSV

Źródło : https://cointelegraph.com/news/untethered-the-history-of-stablecoin-tether-and-how-it-has-lost-its-1-peg


Author: bitup BSV